Megadeth - Megadeth
I Prevail - Violent Nature
We Came As Romans
Dropkick Murphy's - For The People
Helloween - Giants & Monsters
Garbage
Agenda
16 DEC
Imminence
14 JAN
Slaughter to Prevail
18 JAN
Epica
24 JAN
Jinjer
24 JAN
Sister May
24 JAN
Lionheart - Madball
27 JAN
Burning Witches
28 JAN
Paleface Swiss
29 JAN
All Time Low
01 FEB
Ashnikko
04 FEB
Beyond The Black
06 FEB
Lorna Shore
06 FEB
Hot Milk
08 FEB
Ronker
12 FEB
Avatar
13 FEB
Buzzcocks
13 FEB
Visions of Atlantis
16 FEB
Sleep Theory
21 FEB
Mental Fest 2026
21 FEB
Kim Dracula
23 FEB
Alter Bridge
28 FEB
Motionless In White
28 FEB
Reverze 2026
01 MRT
The Last Dinner Party
03 MRT
MGK
06 MRT
The Academic
07 MRT
Prong
11 MRT
Suede
15 MRT
Waterparks
16 MRT
Fit For a King
20 MRT
Gaerea
25 MRT
Kreator
28 MRT
Di-rect 2026
29 MRT
Airbourne
03 APR
Infected Rain
05 APR
Samhain 2026
18 APR
Tom Smith (Editors)
27 APR
Skillet
29 APR
Smash Into Pieces
03 MEI
Public Image LTD
11 MEI
Machine Head
12 MEI
Lola Young
17 MEI
Obsidian Dust 2026
24 MEI
Beth Hart 2026
28 MEI
The Sheila Divine
06 JUN
Sweden Rock Festival 2026
07 JUN
South of Heaven
28 JUN
Guns N Roses
05 JUL
Main Square 2026
30 JUL
Opeth
12 AUG
Judas Priest
16 AUG
Dynamo Metal Fest 2026
16 SEPT
Evanescence
11 OKT
Future Palace
20 OKT
Amon Amarth
28 OKT
Clawfinger
18 NOV
Interpol and Bloc Party

DVZ: Lady Blaxx

16 JUN 2019
DVZ: Lady Blaxx

 

Dump's Veske Zever #7 

 

Lady Blaxx 4.5/5

 

“Wildfire? You know nothing Jon Snow”

 

Hoewel het “less is more”-principe van toepassing is voor alle klein geschapen mannen die met een Dodge Ram rondrijden, alsook voor de fanatieke espressodrinkers onder ons, gaat deze stelling totaal niet op voor ‘Lady Blaxx’, de Dump’s Veskje Zjever van deze maand. Van deze ware artieste die al meer podia heeft beklommen dan ik bresiliennetaartjes heb verslonden, kan je jammergenoeg slechts twee nummers terugvinden op Spotify of VI.be. Een ware zonde, gezien de kwaliteit waarop we getrakteerd worden.

 

Even een introductie. Lady Blaxx is een moedertje met de juiste verhouding aan flair, flavor en “fassass”, te horen aan de kolossale stem die ze zowel wijd open als gecontroleerd en geconcentreerd ten gehore brengt. Ze wordt hierbij perfect ondersteund door haar band, met een gelekte ritmesectie (drum en bas) die ze meenam uit een vorig muzikaal project.

 

Op aandringen van de fans nam ze een eerste single op, genaamd ‘Wildfire’. Wanneer je denkt dat dit nummer gaat over ochtendfaeces na een Mexicaanse culinaire ervaring, sla je de figuurlijke balzak goed mis. Deze soullady speelt dit oppervlakkige Blink 182-spelletje niet. Hier zit diepgang in! Deze song gaat namelijk over haar eerste ervaring als moeder, van de gekke vreugde tot het gevoel je handen te verbranden bij het dragen van zoveel levensverantwoordelijkheid. Haar gevoelens beschrijft ze met meer kracht en soul dan het specerijenrek van een Mexicaanse kok (Mijn excuses voor de talrijke Mexicaanse foodreferenties. Het ligt aan mijn maaltijdkeuze van gisteren. De chili con carne was bijzonder lekker). Wanneer je dit nummer beluistert is onmiddellijk klaar en duidelijk dat je te maken hebt met een collectief van muzikanten met maturiteit en een frontvrouw die er duidelijke en zelfzeker staat. Live moet dit een unieke ervaring zijn, die de muziek nog meer versterkt dan de Tec 7 waarmee mijn plinten aan de muur hangen.

 

Na deze kennismakingsronde wist Lady dat ze zich niet langer in de schaduw moest wanen. De 14de van deze maand kwam haar tweede single, ‘Smile’, uit op Spotify, met een intro die je zelfzeker zal grijpen en niet meer zal lossen. ‘Wildfire’ was in zekere zin nog een test, maar met ‘Smile’ zegt Lady Blaxx simpelweg “Fuck it wereld, hier ben ik!”. Mijn antwoord hierop is zo simpel als de boterkoek op zondagmorgen: “Hell yeah baby! Now where is that EP-record?”. Met deze twee rock/soul/pop-singles, die als een mix van ‘Skunk Anansie’ en ‘Alabama Shakes’ aanvoelen, is mijn honger bijlange niet gestild. Hopelijk kan ze de kwaliteit en variatie aanhouden op een toekomstige EP. Dus mijn beste lezertjes van deze hoogwaardige beerput van muzikale fascinatie, dit is er eentje om in het oog te houden! Trust me!

 

This is The Odd Man saying: Gracias om met volle interesse mijn non-glamoureuze mening te lezen. Now go f*ck yourself! Adios!